RU

Олимпиада-2020: Токио төрінде ел намысын кімдер қорғайды

Спортшылар формасы
Фото: olympic.kz

XXXII Жазғы Олимпиада ойындары алауының тұтануына санаулы күндер ғана қалды. Байрақты бәсекеде ел намысын кімдер қорғайтыны белгілі болды деп жазады Қазақпарат.

Жалпы Олимпиада ойындарында спорттың 33 түрінен 339 медаль жиынтығы сарапқа салынады.

Қазақстан құрамасында спорттың 27 түрінен 96 Олимпиада жолдамасы бар.

1. Бокс (9 лицензия)

  • Бибосынов Сәкен (52 кг)
  • Теміржанов Серік (57 кг)
  • Сафиуллин Закір (63 кг)
  • Жүсіпов Абылайхан (69 кг)
  • Аманқұл Әбілхан (75 кг)
  • Нұрдаулетов Бекзат (81 кг)
  • Левит Василий (91 кг)
  • Қоңқабаев Қамшыбек (+91 кг)
  • Рябец Надежда (75 кг)

2. Грек-рим күресі (3 лицензия)

  • Айнағұлов Мейрамбек (60 кг)
  • Жадыраев Демеу (77 кг)
  • Тұрсынов Нұрсұлтан (87 кг)

3. Еркін күрес (5 лицензия)

  • Санаев Нұрислам (57 кг)
  • Ниязбеков Даулет (65 кг)
  • Қайсанов Данияр (74 кг)
  • Ерғали Әлішер (97 кг)
  • Батырмурзаев Юсуп (125 кг)

4. Әйелдер күресі (3 лицензия)

  • Исламова Валентина (50 кг)
  • Ахметова Татьяна (53 кг)
  • Сыздықова Эльмира (76 кг)

5. Ауыр атлетика (2 лицензия)

  • Сон Игорь (61 кг)
  • Чиншанло Зульфия (55 кг)

6. Су добы> (1 лицензия)

Ерлер құрамасы (13 спортшы)

7. Жеңіл атлетика (11 лицензия)

  • Шейко Георгий (спортық жүріс)
  • Ратова Айман (спорттық жүріс)
  • Рыпакова Ольга (үш қарғып секіру)
  • Жанна Мамажанова (марафон)
  • Овчинникова Мария (үш қарғып секіру)
  • Дубовицкая Надежда (биіктікке секіру)
  • Овчинникова Кристина (биіктікке секіру)
  • Сафронова Ольга (100 м, 200 м)
  • Литвин Михаил (400 м)
  • Эктова Ирина (үш қарғып секіру)

8. Дзюдо (6 лицензия)

  • Сметов Елдос (60 кг)
  • Серікжанов Ерлан (66 кг)
  • Смағұлов Жансай (73 кг)
  • Хамза Дидар (81 кг)
  • Бозбаев Ислам (90 кг)
  • Галбадрах Отгонцэцэг (48 кг)

9. Байдарка мен каноэ есу (6 лицензия)

  • Емельянов Тимофей (Каноэ екілік 1000 м)
  • Емельянов Сергей (Каноэ екілік 1000 м, Каноэ бірлік 1000 м)
  • Сергеева Наталья (Байдарка 500 м, 200 м)
  • Усова Светлана (Каноэ екілік 500 м)
  • Торлопова Маргарита (Каноэ екілік 500 м, каноэ екілік 200 м)

10. Слаломды есу (2 лицензия)

  • Куликов Александр (Каноэ С-1)
  • Смирнова Екатерина (Байдарка К-1)

11. Жүзу (3 лицензия)

  • Баландин Дмитрий (Брасс 100 м, 200 м)
  • Диана Назарова (100 м, шалқалай жүзу)

12. Ашық суда жүзу (1 лицензия)

  • Худяков Виталий (10 км)

13.Тректегі велосипед спорты (3 лицензия)

  • Омниум
  • Кейрин
  • Сринт

14. Велошоссе (4 лицензия)

  • Луценко Алексей (жекелей жарыс)
  • Луценко Алексей (топтық жарыс)

15. Таеквондо (2 лицензия)

  • Жапаров Руслан (+80 кг)
  • Дениз Жансель (+67 кг)

16. Спорттық гимнастика (7 лицензия)

  • Карими Милад (Көпсайыс)

17 . Спорттық құзға өрмелеу (1 лицензия)

  • Хайбуллин Ришат (Көпсайыс)

18. Нысана көздеу (2 лицензия)

  • Юрков Юрий (Винтовка, 50 м, үш жағдайда, Винтовка 10 м)

19 . Стенд ату (2 лицензия)

  • Орынбай Әсем (Скит)
  • Кравченко Зоя (Скит)

20. Академиялық есу (1 лицензия)

  • ЯковлевВладислав (Бірлік (1 х )

21. Садақ ату (4 лицензия)

  • Мұсаев Санжар (Жекелей)
  • Ганькин Денис (Жекелей)
  • Абдуллин Ильфат (Жекелей)
  • Командалық

22. Қазіргі бессайыс (2 лицензия)

  • Ильяшенко Павел (Жекелей)
  • Потапенко Елена (Жекелей)

23. Үйлесімді жүзу (1 лицензия)

  • Немич Александра (Дуэт)
  • Немич Екатерина (Дуэт)

24. Семсерлесу (1 лицензия)

  • Құрбанов Руслан (Сапы)

25. Теннис (7 лицензия)

  • Рыбакина Елена (Жекелей)
  • Путинцева Юлия (Жекелей)
  • Шведова Ярослава (Жекелей)
  • Бублик Александр (Жекелей)
  • Голубев Андрей (Жұптық сайыс)
  • Кукушкин Михаил (Жекелей)
  • Елена Рыбакина/Ярослава Шведова (Жұптық сайыс)

26. Каратэ (5 лицензия)

  • Асадилов Дархан (67 кг)
  • Ажиканов Н ұ рқанат (75 кг)
  • Юлдашев Данияр (+75 кг)
  • Жаңбырбай Мөлдір (55 кг)
  • Берульцева София (+61 кг)

27. Көркем гимнастика (1 лицензия)

  • Әділханова Алина (көпсайыс)

28. Үстел теннисі (2 лицензия)

  • Герасименко Кирилл (жекелей)
  • Лаврова Анастасия (Жекелей)

Айта кетейік, велоспорт, велотрек бойынша қатысатын спортшылар 15-16 шілде күндері белгілі болады. Ашық суда жүзу әзірге белгісіз. Ол 96 жолдаманың ішіне кірмейді.

Мақаланың түпнұсқасы: https://kaz.nur.kz/sport/1922136-olimpiada-2020-tokio-torinde-el-namysyn-kimder-qorgaidy/