RU

Сайлау комиссиясы жетінші шақырылымдағы мәжіліс депутаттарын тіркеді

Мәжіліс
Көрнекі фото: parlam.kz

Орталық сайлау комиссиясы жетінші шақырылымдағы мәжіліс депутаттарын тіркеді. Оларға жеке куәліктер мен төсбелгілер табысталды деп хабарлайды KAZ.NUR.KZ.

Тиісті қаулы Орталық сайлау комиссиясының ресми сайтында жарияланды.

Орталық сайлау комиссиясының төрағасы Берік Имашев отырысқа ОСК-ның барлық мүшелері қатысып жатқанын айтты.

"Қажетті кворум бар. Сондай-ақ, залда парламент мәжілісінің жетінші шақырылымының сайланған депутаттары бар", – деді ол.

Заңға сәйкес, ол сайланған депутаттарды тіркеу процедурасын жүргізу керек деді.

Орталық сайлау комиссиясының мүшесі Анастасия Щегорцова "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12, 45, 46 және 98-баптарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы жетінші шақырылған парламенті мәжілісінің депутаттарын тіркеу туралы шешім қабылдады.

Қаулы қабылданғаннан кейін мәжілістің тіркелген депутаттарына куәліктер мен төсбелгілерді тапсыру рәсімі басталды.

Еске салсақ, партиялар арасындағы депутаттық мандаттар келесідей бөлінді: "Nur Otan"-да 76 мандат, "Ақ жол"-да 12 мандат, ҚХП-да 10 мандат бар.

1) "Nur Otan" партиясының партиялық тізімі бойынша:

Абақанов Елдос Нұрболұлы

Абасов Қайнар Бегалыұлы

Адамбаев Сырым Жұматайұлы

Адамбеков Тілектес Серікбайұлы

Ақышев Самат Сағынбайұлы

Ахметов Мәди Абылайұлы

Әбсеметова Әлия Маратқызы

Әлімбаев Данияр Кенғазыұлы

Әміреев Ғалым Махмұтбайұлы

Әшімжанов Жанарбек Садықанұлы

Әбдіғалиұлы Берік

Бейсенбаев Елнұр Сабыржанұлы

Бекжанов Берік Айдарбекұлы

Бердалин Аманғали Бисенбайұлы

Бижанова Гүлнәр Қадыржанқызы

Бойчин Анатолий Васильевич

Елеуов Ғалымжан Алмасбекұлы

Елубаев Мәди Сағынтайұлы

Ержан Кұдайберген Төлепұлы

Ерман Мұхтар Тілдәбекұлы

Ертаев Сырым Махамбетұлы

Жамалов Аманжан Мәкәрімұлы

Жаңбыршин Еділ Терекбайұлы

Жулин Юрий Викторович

Зәкиева Динара Болатқызы

Имашева Снежанна Валерьевна

Казанцев Павел Олегович

Каратаев Фахриддин Абдинабиевич

Қамасова Зарина Айдарханқызы

Кесебаева Балайым Туғанбайқызы

Ким Вера Александровна

Колода Дмитрий Владимирович

Кучинская Юлия Владимировна

Қожахметов Арман Төлешұлы

Құсайынов Марат Әпсеметұлы

Құлшар Мәлік Иманқұлұлы

Құспан Айгүл Сайфоллақызы

Мұсабаев Самат Базарбайұлы

Мусин Қанат Сергейұлы

Мыңбай Дархан Қамзабекұлы

Назарбаева Дариға Нұрсұлтанқызы  

Нақпаев Сәлімжан Жұмашұлы

Нығматулин Нұрлан Зайроллаұлы

Нұркина Айгүл Қабдешқызы

Нұрманбетова Жамиля Нүсіпжанқызы

Нұров Қанат Ильяұлы

Нұрымова Гүлдара Алданышқызы

Омарбекова Жанат Әнуарбекқызы

Оспанов Берік Серікұлы

Павловец Лариса Павловна

Панченко Игорь Иванович

Платонов Артур Станиславович

Раззақ Назиля Раззақбайқызы

Рамазанова Ләззат Керімқұлқызы

Рау Альберт Павлович

Рақымжанов Әмірхан Мұратпекұлы

Саиров Ерлан Бияхметұлы

Сапарова Әлия Сүйіндікқызы

Сартбаев Бауыржан Мейрамбекұлы

Сарым Айдос Әміроллаұлы

Симонов Сергей Анатольевич

Смағұл Бақытбек

Смышляева Екатерина Васильевна

Сүлейменова Жұлдыз Досбергенқызы

Сүлейменова Зүлфия Болатқызы

Тәжмағамбетова Мақпал Мазаққызы

Тайжанов Ерлік Серікбайұлы

Ташқараев Ғани Әбдуғаниұлы

Телпекбаева Жанна Тілеубекқызы

Торғаев Бекқали Нұрғалиұлы

Төлепберген Мейрамбек Мылтықбайұлы

Тұрғанов Дүйсенбай Нұрбайұлы

Тілеухан Бекболат Қанайұлы

Унжакова Ирина Сергеевна

Үйсімбаев Асқарбек Съезбекұлы

Шиповских Геннадий Геннадиевич

2) "Ақ жол" Қазақстанның демократиялық партиясының партиялық тізімі бойынша:

Перуашев Азат Тұрлыбекұлы

Әбілдаев Азамат Рахатұлы

Барлыбаев Ерлан Хайланұлы

Дүйсенбинов Берік Сәлімжанұлы

Ерубаев Серік Сәрсенұлы

Еспаева Дания Мәдиқызы

Жұмабаева Айгүл Қызырқызы

Иса Қазыбек Жарылқасынұлы

Линник Андрей Григорьевич

Өмірғали Ерлік Қайдарұлы

Раманқұлов Мақсат Базаралыұлы

Сембинов Азат Талғатұлы

3) Қазақстан Халық партиясының партиялық тізімі бойынша:

Қоңыров Айқын Ойратұлы

Ахметбеков Жамбыл Әужанұлы

Смирнова Ирина Владимировна

Паяев Айбек Мінаймбекұлы

Решетников Сергей Николаевич

Қаменов Файзолла Қаменұлы

Құлахметов Ғазиз Зейнель-Ғабиденұлы

Смайлов Ерлан Валерьевич

Милютин Александр Александрович

Сқақова Айжан Аманкелдіқызы

4) Қазақстан халқы Ассамблеясы сайлаған:

Абдрахманов Сауытбек Абдрахманұлы

Амирханян Аветик Рубенович

Буларов Ильяс Юсупович

Дементьева Наталья Григорьевна

Ли Юрий Виссарионович

Набиев Вакиль Гусейнович

Осин Шамиль Абзалетдинович

Тохтасунов Владимир Имтахунович

Хамедов Абилфас Муслимович

Мақаланың түпнұсқасы: https://kaz.nur.kz/politics/1893725-osk-zetinsi-sakyrylymdagy-mzilis-deputattaryn-tirkedi/